4.2 C
Bratislava
utorok, 23 apríla, 2024
spot_img

Pred tým ako nasadnete na bicykel: Výbava na cyklotúru.

V súčasnosti je značených cyklotrás viac a preto nie je problém si naplánovať krátky či dlhší výlet. Ak sa neviete rozhodnúť, sú agentúry, ktoré plán cesty na bicykli naplánujú za Vás. Pred tým ako nasadnete na bicykel zistite:

  • Aké bude počasie. Bicyklovať sa dá aj v daždi ale okolitú krajinu si asi veľmi nevychutnáte. Ak sa počas jazdy zmení počasie, treba sa rozhodnúť či v ceste pokračovať alebo urobiť si prestávku, pokiaľ sa počasie neumúdri.
  • Kde sa nachádza cieľ cesty a ako sa k nemu dostať. Ideálne je, ak k cieľu vedie viac ako jedna trasa. Nezabudnite na mapu a navigáciu.
  • Nebojte sa zmeniť plány. Z krátkeho výletu sa môže stať dlhšia túra. Domov sa dostanete nie len na bicykli, ale aj vlakom alebo autobusom.
  • Ak je naplánovaná dlhšia trasa na niekoľko dní, pamätajte, nebudete na bicykli ťahať iba seba ale aj potrebnú výbavu. Predný nosič by mal byť umiestnený v strede bicykla. Zadný by mal byť čo najkompaktnejší, aby pri jazde nerozkýval bicykel. Do predného nosiča uložte doklady, peniaze, mobil, kľúče, mapu a pod.. Zvoľte nepremokavý materiál.
  • Čo všetko potrebujete a aby Vás nič neprekvapilo? Okrem navigácie, ktorú máte aj v mobile, skontrolujete osvetlenie. Pribaľte fľašu s vodou, prípadne proteínové tyčinky, prilbu, rukavice, slnečné okuliare, spätné zrkadlo, zámok na bicykel, súpravu na opravu defektu, SK pásky, pršiplášť, lieky, nabíjačku a záložnú batériu. Zvoľte vhodné oblečenie a obuv. Ak sa balíte na viac dní zoberte stan, karimatku, spací vak, kozmetiku a toaletný papier, prenosný varič a ešus, potraviny si kúpite cestou.

Zoberte si iba to čo naozaj potrebujete!

Podobné príspevky

Sociálne siete

1,096FansLike
1,096FollowersFollow
80SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Najnovšie pridané