Tatranský národný park celoročne ponúka množstvo krásnych výhľadov a atrakcií. Jesenná prechádzka turistickým chodníkom Belianskych Tatier Vás privedie k unikátnej jaskyni.
Náučný chodník k Belianskej jaskyni začína v obci Tatranská kotlina neďaleko od Tatranskej Lomnice. Chodník má dĺžku 0,9 km a jeho zdolanie zaberie približne 45 minút, s prehliadkou jaskyne asi dve hodiny. Chodník má 6 zastávok:
- Náučný chodník k Belianskej jaskyni
- Geológia a geomorfológia
- Lesné spoločenstvá a pôdy
- Rastlinstvo
- Živočíšstvo
- Živočíšstvo jaskyne
Belianska jaskyňa je národnou prírodnou pamiatkou nachádzajúcou sa v Tatranskom národnom parku, na severnom svahu Kobylieho vrchu, na okraji Belianskych Tatier. Chránené územie na zachovanie kvapľovej jaskyne bolo vyhlásené v roku 1979. Jaskyňu vytvorila voda prenikajúca medzi vrstvami strednotriasového tmavosivého gutensteinského vápenca. Najhlbšie časti jaskyne sú Priepasťová chodba a Hladová priepasť. Voda v týchto miestach vytvára potôčiky. Prístupný je Dóm Slovenského národného povstania, Vodopádový dóm, Palmová sieň a ďalšie. V dómoch sa nachádzajú sintrové vodopády a pagodové stalagmity. Hudobná sieň je výnimočná svojou akustikou. Príležitostne sa tu konajú koncerty s neopakovateľnou atmosférou.
V jaskyni žije sedem druhov netopierov a v jazierkach bezstavovec hlbinovka Bathynella natans.
Beliansku jaskyňu je možné navštíviť po celý rok. Teplota v jaskyni je 5 ºC až 6,3 ºC. Okrem prírodných krás, ktoré jaskyňa ponúka, je možné v nej stráviť speleoklimatický ozdravný pobyt. Pobyt v jaskyni napomáha pri liečbe chronických chorôb dýchacích orgánov, alergických a imunologických ochoreniach.